Czy w Nowej Zelandii jest zima?

Czy w Nowej Zelandii jest zima?

Jednym z najbardziej powszechnych stereotypów dotyczących Nowej Zelandii jest to, że tam nie ma prawdziwej zimy. Krajobraz ten kojarzony jest przede wszystkim ze swoimi pięknymi plażami, górami i lasami deszczowymi. Jednak czy rzeczywiście można powiedzieć, że na tej wyspie nigdy nie pada śnieg? W tym artykule dowiesz się więcej o klimacie tego fascynującego kraju.

Podział na regiony klimatyczne

Zanim przejdziemy do konkretnej odpowiedzi na pytanie o obecność zimy w Nowej Zelandii, warto wspomnieć o podziale kraju na różne regiony klimatyczne. Ze względu na swoje położenie geograficzne oraz urozmaiconą topografię, możemy znaleźć tu zarówno cieplejsze jak i chłodniejsze rejony.

Północna Wyspa – subtropeiki i umiarkowane równikowe

Począwszy od Północnej Wyspy , która leży bliżej równika niż jej południowa odpowiedniczkai charakteryzuje się łagodniejszym klimatem. Tutaj zimy są stosunkowo łagodne, a śnieg jest rzadkością. Najczęściej temperatura utrzymuje się na poziomie 10-15 stopni Celsjusza.

Południowa Wyspa – umiarkowane chłodne

Na Południowej Wyspie sytuacja wygląda nieco inaczej. Tutaj mamy do czynienia ze zmiennością pogody i bardziej chłodnym klimatem w porównaniu do północnej części kraju. Góry Alpy Południowe pokryte są śniegiem przez większą część roku, co przyciąga miłośników sportów zimowych.

Zima w Nowej Zelandii

Mimo że Nowa Zelandia słynie ze swoich cieplejszych temperatur, to jednak można spotkać tu prawdziwą zimę – zwłaszcza jeśli udasz się na Połączonu wyspę lub górzyste obszary Północnej Wyspy podczas sezonu letniego (grudzień-luty).

Górskie regiony Nowej Zelandii

Jednym z najbardziej znanych miejsc dla fanów białego szaleństwa jest Masyw Górski Ruapehu leżacy centralnych rejonach Północnej Wyspietutaj znajduje sie również jeden najszybszych wyciągów narciarskich na świecie. To tutaj zimą można spotkać spore ilości śniegu oraz korzystać ze stoków narciarskich.

Fiordland – region o zmiennej pogodzie

Innym interesującym miejscem, które warto odwiedzić podczas zimowej podróży do Nowej Zelandii jest Fiordland. Ten malowniczy obszar południowo-zachodniej części Południowej Wyspy słynie nie tylko ze swoich pięknych fiordów, ale także niesamowitego krajobrazu górskiego i lasu deszczowego. Pogoda tu bywa kapryśna i burzowa przez cały rok, dlatego trzeba być przygotowanym na różne warunki atmosferyczne.

Odpowiedź: Tak! Jest zima w Nowej Zelandii!

Mimo że ogólny klimat tego kraju jest łagodny i cieplejszy niż większość innych państw znajdujących się na podobnej szerokości geograficznej, to jednak istnieje wiele miejsc gdzie możemy napotkać prawdziwe warunki typowe dla tej pory roku. Górzyste rejony zarówno Północnej jak również Południowej Wyspy oferują możliwość uprawiania sportów zimowych czy obcowania ze snieżnym pejzażem.

Podsumowanie:

Nowa Zelandia może kojarzyć się przede wszystkim z ciepłymi plażami i tropikalnym klimatem, jednak nie można zapominać o możliwościach jakie oferuje tamtejsza zima. Wyspa ta posiada różnorodne regiony klimatyczne, które umożliwiają zarówno uprawianie sportów zimowych w górach, jak również obcowanie ze śniegiem na wybrzeżu podczas chłodniejszych miesięcy. Jeśli więc marzysz o połączeniu podróży do egzotycznego kraju ze szaleństwem na stoku narciarskim lub spacerami po pięknych fiordach pokrytych białym puchem – Nowa Zelandia to miejsce dla Ciebie!

Tak, w Nowej Zelandii jest zima.

Link do strony https://www.ppwk.pl/:
Kliknij tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here