Systemy uzdatniania wody sposobem na wzrost produktywności w sektorze akwakultury

Nie da się ukryć, że farmy rybne stanowią ważny element gospodarek wielu krajów. Koniecznie muszą być więc prowadzone w optymalnych warunkach, z zachowaniem kluczowych zasad i przepisów. Wskazują one między innymi na systemy uzdatniania wody oraz odzysk wody, a mówiąc dokładniej, na sposób ich wykonania oraz obsługi.

Nie może być tu mowy o rozwiązaniach przypadkowych, czy też pośrednich. Zastosowane systemy powinny zostać najpierw dokładnie sprawdzone i przetestowane, tak aby uniknąć ewentualnych problemów i przestojów.

Z tego powodu najlepiej decydować się na rozwiązania oparte na najnowszych technologiach, dostarczane przez sprawdzone, cenione podmioty, które mogą pochwalić się świetną pozycją na rynku.

Jakie rozwiązania są zalecane w sektorze akwakultury?

Oczywiście nie można wskazać jednych systemów, które sprawdzą się zawsze i w każdych warunkach. Zawsze powinny być one dobierane indywidualnie, z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstwa, aktualnego zapotrzebowania i panujących warunków. Spośród systemów, które cieszą się szczególną popularnością, należy wymienić między innymi:

  • filtry bębnowe Hydrotech, które są specjalnie dostosowywane do potrzeb branży akwakultury. W sposób skuteczny usuwają one cząsteczki stałe. Proces ten odbywa się za sprawą separacji,
  • mechanizmy oczyszczania biologicznego, oparte między innymi na takich rozwiązaniach korzystających z biofilmu. Pozwala on na skuteczne oczyszczanie ścieków przemysłowych.

W każdym przypadku specjaliści dokładnie dobierają konkretne urządzenia oraz pozostałe elementy systemu, tak aby z jednej strony zyskać najwyższą możliwą skuteczność działania, a z drugiej obniżyć koszty eksploatacyjne i negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby spełnić nie tylko wymagania samych klientów, ale również zasady zapisane w obecnie obowiązujących przepisach. Nowa technologia ma w tym przypadku ogromne wręcz znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here