Niech źródełko nie wysycha: kredyt pomostowy może ochronić Twój przepływ gotówki

Kredyt pomostowy jest przydatnym narzędziem, jeśli musisz w pośpiechu kupić towar lub oczekujesz na zapłatę. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jeśli potrzebujesz krótkoterminowej pożyczki biznesowej, aby przenieść swoją działalność z punktu A do punktu B, finansowanie pomostowe może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Skorzystaj z kalkulatora finansowania pomostowego na https://pozyczkolog.pl/, aby dowiedzieć się, ile możesz być w stanie pożyczyć w formie kredytu pomostowego. Poprosimy Cię o kilka podstawowych informacji: ile chcesz pożyczyć, kiedy potrzebujesz środków funduszy, na co ma być przeznaczone finansowanie (np. „finansowanie nieruchomości”) i Twój adres e-mail, abyśmy mogli dostarczyć Ci ofertę kredytu pomostowego.

Niektórzy właściciele firm nie są świadomi korzyści płynących z finansowania pomostowego, a inni nie są pewni, do czego ono właściwie służy. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym rodzaju finansowania biznesu.

Co to jest kredyt pomostowy?

Czym jest kredyt pomostowy? Kredyty pomostowe mają na celu „wypełnienie luki” w finansowaniu. Kredyty pomostowe są często szybsze do uzyskania niż kredyty terminowe; w niektórych przypadkach finansowanie może być gotowe w ciągu 24-48 godzin. Istnieją dwa główne rodzaje kredytów: zamknięte i otwarte.

Zamknięte kredyty pomostowe mają ustaloną datę spłaty (w ciągu kilku miesięcy), natomiast otwarte kredyty pomostowe nie mają ustalonej daty spłaty, ale kredytodawcy zazwyczaj oczekują spłaty w ciągu roku. Ponieważ kredyty pomostowe są rozwiązaniem krótkoterminowym, ich oprocentowanie jest ustalane na bazie miesięcznej, a nie rocznej. Oprocentowanie jest zazwyczaj dość wysokie – możesz zapłacić od 0,5 do 1,5 procenta miesięcznie z tytułu opłat. Opłaty aranżacyjne i administracyjne będą zależały od kredytodawcy.

Do czego mogę wykorzystać finansowanie pomostowe?

Finanse pomostowe są zazwyczaj wykorzystywane przez nabywców nieruchomości komercyjnych lub mieszkaniowych oraz deweloperów. Jest ono często używane do wypełnienia luki w finansowaniu podczas sprzedaży nieruchomości, a czasem są wykorzystywane do opłacenia rachunków podatkowych. Finansowanie pomostowe może być również wykorzystywane do finansowania remontów – od budowy od podstaw do mniejszych remontów i innych krótkoterminowych celów biznesowych. Niezależnie od powodu, dla którego potrzebujesz finansowania, musisz mieć jasną strategię wyjścia i będzie to zależało od tego, czy pożyczkodawca ma apetyt na Twoje plany. Kredyty pomostowe są również wykorzystywane do zakupu:

Czy kredyt pomostowy może być przeznaczony na zakup nieruchomości?

Czy kredyt pomostowy może zostać przedłużony?

Niektórzy kredytodawcy mogą rozpatrywać wnioski o przedłużenie kredytu pomostowego, a ci, którzy to robią, prawdopodobnie rozpatrują każdy wniosek indywidualnie. Przed podjęciem decyzji mogą również zlecić zewnętrznemu rzeczoznawcy dokonanie ponownej wyceny nieruchomości. Otwarty kredyt pomostowy może być bardziej odpowiednią opcją dla Twoich potrzeb, jeśli nie masz w planach daty końcowej. Pożyczkobiorca może poprosić o przedłużenie kredytu. Kredytobiorca może wnioskować o przedłużenie terminu, jeśli:

Jaka jest różnica między kredytem pomostowym na pierwsze i drugie obciążenie?

„Pierwsza” lub „druga” opłata oznacza, która pożyczka ma pierwszeństwo w przypadku braku spłaty. Na przykład, jeśli posiadasz już kredyt hipoteczny na nieruchomości, którą zamierzasz rozbudować, otrzymasz kredyt pomostowy z drugim obciążeniem. Jeśli zamierzasz wykorzystać kredyt pomostowy do spłacenia istniejącej hipoteki, kredyt ten będzie kredytem z pierwszym obciążeniem. Podobnie, jeśli zaciągasz nową pożyczkę zabezpieczoną na nieruchomości, kwalifikujesz się do kredytu z pierwszym obciążeniem, zaznacza https://pozyczkolog.pl/. Szczegóły dotyczące tego, czy kredyt jest na pierwsze czy na drugie obciążenie, są zawarte w dokumentach kredytowych, wraz z informacją o tym, która nieruchomość stanowi zabezpieczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here